4M Skaičiuotuvo energija iš skardinių

9,55 
0 atsiliepimų
13 žmonių domisi šia preke dabar
Liko 8
4M Skaičiuotuvo energija iš skardinių

4M Skaičiuotuvo energija iš skardinių

9,55 

Aprašymas

Jūsų skaičiuotuvo baterijos išseko?!
Atsipalaiduok! Tuščios sodos skardinės ir du pieštukai sukurs pakankamai energijos, kad skaičiuotuvas veiktų. Užpildykite abi skardines sūraus vandens (40 gramų druskos maždaug 400 ml vandens) iki maždaug 2/3 aukščio. Įdėkite pieštukus į abi skardines. Įsitikinkite, kad pieštukų antgaliai yra vandenyje. Raudoną laidą nuo skaičiuotuvo prijunkite prie pieštuko varžto dešinėje. Atlikite tai apvyniodami atvirą vielos dalį aplink varžtą. Tai sukurs teigiamą akumuliatoriaus gnybtą, o sujungę juodą laidą nuo skaičiuotuvo prie kairėje pusėje esančio skardinės rankenos varžto, sukursite neigiamą akumuliatoriaus gnybtą.

Kaip tai veikia?
Skaičiuoklė veikia, nes skardinėje esantys metalai ir sūrus vanduo sąveikauja. Ši sąveika vadinama chemine reakcija. Reakcija sukuria elektros srovę laiduose, kurie maitina skaičiuotuvą. Baterijose vyksta kelios reakcijos, tačiau dvi svarbiausios yra tos, kurios vyksta vidiniame skardinės sienelių paviršiuje ir pieštukų galuose.
Mažos vandens dalelės, vadinamos molekulėmis, yra suskirstytos į daleles, vadinamas jonais. Kai kurie iš šių jonų yra hidroksido jonai. Vidinėje skardinės sienelių pusėje aliuminis jungiasi su hidroksido jonais ir sudaro medžiagą, vadinamą aliuminio hidroksidu. Tai išskiria kitas mikrodaleles, vadinamas elektronais, kurios savo ruožtu gamina elektros energiją. Pieštukų galuose sūriame vandenyje vandenyje ištirpęs deguonis susijungia su vandeniu ir grafito elektronais, sudarydami hidroksido jonus. Kiekviena skardinė tampa ląstele, gaminančia elektrą, o šios dvi ląstelės susijungdamos sudaro bateriją, gamindamos pakankamai energijos skaičiuotuvui maitinti. Elektronai teka iš pirmosios skardinės palei pieštuko laidą į antrąją, o iš antrosios – per skaičiuotuvą ir atgal į pieštuko laidą pirmoje skardinėje.
Vandenyje ištirpusi druska leidžia elektronams perkelti iš grafito į vidinius skardinės paviršius.
Vandenyje ištirpęs deguonis patenka iš oro. Štai kodėl šio tipo akumuliatoriai vadinami deguonies-aliuminio akumuliatoriais.

Taip pat reikės, bet į komplektą neįeina: 2 tuščios, švarios aliuminio skardinės, galąstuvas, vanduo, druska, nedidelis Phillips atsuktuvas.

0
15