Straipsniai

Gimdyvės krepšelis – ką būtina turėti vykstant gimdyti?

Pliuskis-Sarasas-Daiktu-Reikalingu-Gimdyvei-Straipsnis-2

Gimdyvės krepšelis – ką būtina turėti vykstant gimdyti?

Turbūt kiekviena būsima mama labai laukia pirmojo susitikimo su kūdikiu. Tačiau lygiai tiek pat apima ir jaudulys bei iškyla pačių įvairiausių klausimų susijusių ne tik su pačiu gimdymu. Dažnai būsimos mamos klausia – kaip turi atrodyti gimdyvės krepšelis vykstant gimdyti? Tai tikrai aktualu daugeliui moterų. Todėl norime su Jumis pasidalinti gimdyvės krepšelio sąrašu. Jį suskirstėme į kelias kategorijas, kad būtų patogiau susiruošti krepšelį.

Na, o ne tik pasidaryti sąrašą, bet ir susidėti daiktus į gimdymo namus reikėtų jau 38-ąją nėštumo savaitę. Jei nėštumas komplikuotas, krepšelį būtų naudinga susidėti ir anksčiau. Geriau būti pasiruošusiai nei atėjus gimdymo dienai patirti papildomą stresą dėl daiktų, kuriuose reikėtų kartu pasiimti vykstant gimdyti. O ir vyrams tokią akimirką tikrai būtų sudėtinga sukrauti Jums krepšelį. Jaudulys, pasimetimas daro savo.

Gimdyvės krepšelis turėtų būti suskirstytas – daiktai reikalingi priimamajame ir gimdykloje, daiktai reikalingi po gimdymo (palatoje) ir daiktai, kurie bus reikalingi vykstant namo.

Jūsų patogumui pavyzdinis daiktų sąrašas

(parsisiųsti spausti čia)

Gimdyvės daiktų krepšelis į priimamąjį

Atvykus į priimamąjį Jus pirmiausiai pildomi dokumentai, tuomet patikrinama Jūsų būklė, gimdymo veikla. Tad ką reikėtų su savimi turėti?

Asmens dokumentai

Atvykus į priimamąjį būtinai su savimi turėkite asmens tapatybės kortelę ar pasą.

Nėščiosios kortelė – ji taip pat svarbi atvykus gimdyti. Čia surašyta visa reikalinga informacija apie Jūsų nėštumą.

Tyrimai – jei nėštumo metu dėl tam tikrų priežasčių buvo atliekami papildomi tyrimai, juos taip pat pravartu turėti kartu.

Gimdymo planas – pasiruošti gimdymo planą labai pravartu. Jis perduodamas akušerei, kuri priims gimdymą.

Asmeniniai daiktai

Mobilusis telefonas su įkrovikliu. Telefonas labai svarbu, kadangi su Jumis norės palaikyti ryšį vyras ir kiti artimieji. Galbūt kažko prireiks. Galėsite lengvai susisiekti.

Pinigai – su savimi turėkite pasiėmusi pinigų. Kadangi gali prireikti apsilankyti ligoninės vaistinėje, parduotuvėlėse ar norėsite mokamos palatos.

Vanduo – būtinai jo turėkite! Vandens norėsis ir gimdymo metu ir po jo.

Vaistai – jei kasdien turite vartoti kažkokius vaistus, būtinai juos pasiimkite su savimi. Taip pat nepamirškite informuoti medicinos personalo jei turite kokių alergijų ar kitų sveikatos negalavimų.

Drabužiai gimdymui

Gimdymui svarbu patogi, nevaržanti apranga. Tiks gimdymo marškiniai, marškinėliai ar kita laisva viršutinė aprangos dalis. Puiku, jei prasisega ar turi gilią iškirptę. Taip pat rekomenduojame turėti ir plaukų gumelę, kadangi tikrai nebus patogu gimdyti palaidais plaukais.

Chalatas – jo gali prireikti tiek gimdymo metu, kad nesušaltumėte, tiek palatoje po gimdymo.

Šlepetės – basa vaikščioti tikrai nenorėsite. Šlepečių prireiks ir po gimdymo – norėsite apsilankyti duše ar tiesiog vaikščioti po palatą. Idealiausia guminės šlepetės.

Maišelis – jo prireiks susidėti lauko drabužiams, avalynei. Atvykus gimdyti teks persirengti, tad labai svarbu turėti kur susidėti lauko drabužius.

Jei vyras dalyvauja kartu gimdyme, svarbu nepamiršti jam iš anksto pasirūpinti vienkartiniais viršutiniais drabužiais. Juos galima įsigyti ir pačioje ligoninėje, tačiau, kad nebūtų papildomo streso ieškant, kur nusipirkti tokius drabužius, geriau turėkite iš anksto.

Naujagimiui

Į gimdyklą su savimi pasiimkite ir naujagimiui reikalingus daiktus: vilnonės kojinės (natūralios vilnos), keli vienetai naujagimio sauskelnių, drabužiai (50 cm) – sujuosiami apatiniai marškinukai, šliaužtinukai. Drabužėliai turi būti natūralaus audinio. Taip pat reikalinga kepurėlė išvirkščiomis siūlėmis. Na ir nepamirškite antklodėlės.

Gimdyvės daiktų krepšelis į palatą

Po gimdymo persikėlus į palatą su kūdikiu prireiks pačių įvairiausių daiktų.

Darbužiai. Pirmiausia pasirūpinkite patogiais naktiniais marškiniais, kurie lengvai atsisegtų, kad galėtumėte žindyti kūdikį. Taip pat turėkite patogius drabužius dienai. Idealu, jei viršutinis drabužis skirtas maitinančiai mamai. Na, o apatinė dalis – patogiausia laisvos, minkštos sportinės kelnės. Žinoma, chalatas reikalingas ir palatoje.

Apatinis trikotažas, kojinės. Įsidėkite patogų apatinį trikotažą. Rekomenduotume pasirinkti kelnaites, kurios specialiai pritaikytos ką tik pagimdžiusiai moteriai.

Vanduo – jo prireiks ne tik gimdykloje, palatoje taip pat visuomet turėkite geriamojo vandens.

Priemonės patogiam žindymui – svarbu ne tik liemenėlė žindančiai mamai. Pasirūpinkite ir antspeniais, tepalu speneliams, kompresais speneliams. Vienoms žindymas lengvas, kitoms pradžioje gali būti sunkumų, todėl šie daiktai labai pagelbės ir juos turėti pravartu. Nepamirškite ir vienkartinių įklotų krūtims, kadangi gali pratekėti šiek tiek pieno.

Kosmetika – įsidėkite drėkinantį kremą veidui, veido dulksną, bekvapį antiperspirantą, lūpų balzamą. Taip pat Jums tikrai prireiks dušo gelio, dantų pastos, dantų šepetėlio, rankšluosčio, šampūno. Turėkite ir veidrodėlį, šepetį.

Puodelis bei stalo įrankiai. Ligoninėje visuomet reikia turėti savo stalo įrankius. Na, o iš savo puodelio gerti tikrai skaniau, tiesa?

Maistas ir užkandžiais. Įsidėkite užkandžių, galbūt išalksite tarp valgymų ligoninėje.

Higienos reikmenys. Pagimdžius prireiks įvairių higienos reikmenų. Turėkite sauskelnes – kelnaites, vienkartines arba patogias laisvas medvilnines kelnaites, įvairių dydžių higieniniai įklotai. Pasirūpinkite ir intymios higienos prausikliu, rankšluostukais, drėgnomis servetėlėmis, tualetiniu popieriumi, paklotais lovai (patalynės apsaugai).

Na, o palatoje naujagimiui prireiks:

  • sauskelnių (naujagimio dydis, apie 25 vnt.)
  • vilnonių kojinių
  • vienkartinių paklotų perrengimui
  • švelnaus rankšluostuko
  • dviejų komplektų naujagimio drabužėlių (marškinukai, šliaužtiniai, kepurėlė, pirštinės, smėlinukai)
  • marlės
  • flanelinio vystyklo
  • sterilios vatos
  • čiulptuko (jei ketinate jį duoti)
  • apsauginio kremuko kūdikio užpakaliukui

Reikalingi daiktai kelionei namo

Keliaujant namo reikalingų daiktų prireiks mažiau, juos geriausia turėti automobilyje ar paprašyti, kad atvežtų vyras tą dieną, kai jau būsite paleidžiami su kūdikiu namo.

Mamai prireiks lauko drabužių, avalynės.

Naujagimiui reikės kombinezono. Kai kurie renkasi vokelius ar miegmaišius. Tačiau jei rinksitės miegmaišį ar vokelį, pažiūrėkite, kad jis būtų pritaikytas vaiką patogiai prisegti automobilio kėdutėje.

Taip pat naujagimiui reikalinga šiltesnė kepurė, automobilinė kėdutė, antklodė (ją turėsite jau palatoje).

Pasirūpinkite būtiniausiais daiktais kuo anksčiau ir galėsite daug ramiau laukti išsvajotos akimirkos. Planuojant viskas daug paprasčiau ir lengviau. Taip nieko nepamiršite ir visus būtiniausius daiktus turėsite su savimi.

0
0