Straipsniai

Kūdikių nešioklės – kaip išsirinkti tinkamiausią?

Pliuskis-Kudikiu-Nesiokle-Straipsnis-2

Nuo pat gimimo savo vaikutį norisi kuo dažniau myluoti, sūpuoti ir nešioti ant rankų. Juk jam taip reikia mamos šilumos. Daugelis mamų vaikutį nešioja tiesiog ant rankų, ant vieno ar kito šono. Tačiau tai nėra patogu nei vaikui, nei mamai. Ypatingai jei reikalingos laisvos rankos kažką dirbant namuose. Be to, nuo netaisyklingo laikymo atsiranda nugaros skausmai ir kiti nemalonūs pojūčiai. Todėl jei norisi, kad kūdikis visuomet būtų šalia, įsigykite kūdikių nešioklę.

Kūdikių nešioklė – nauda vaikui ir mamai

Be jokios abejonės, kūdikio nešiojimas turi daugybę teigiamų dalykų. Pirmiausia, vaikutis bus ramesnis ir saugesnis, kai jaus mamą šalia. Vaikučiui paprasčiau bus stebėti aplinką, taip pat pagerėja ir pieno gamyba. Sukuriamas artimesnis ryšis tarp mamos ir vaiko. Žinoma, kūdikio nešioklė naudinga ne tik vaikučiui, bet ir mamai – nežalojama nugara, išlaikoma taisyklinga pozicija tiek mamai, tiek vaikui, laisvos abi rankos, patogu keliaujant.

Kūdikio nešioklės turi ir dar kelis pliusus – puikiai tinka vaikučiams, kuriems sunkiau atsirūgti, taip pat ir tiems, kuriems pučia pilvelį, vertikalioje pozoje lengviau pasišalina susikaupusios dujos.

Žinoma, kad nešioklė tikrai teiktų džiaugsmą mamai ir vaikui, ji turi būti patogi, ergonomiška ir saugi vaikučiui.

Kūdikių nešioklė – kas svarbiausia?

Praktiškai visos kūdikių nešioklės yra pakankamai saugios ir neturi didelių minusų. Tačiau vis tik svarbu atkreipti dėmesį į tai, kokios yra nešioklių rūšis ir kuo jos skiriasi. O pasirinkimas tikrai nemažas. Kiekviena rūšis turi savų pliusų, vienos tinka trumpiems pasivaikščiojimams, o kitose kūdikį galima nešioti ir ilgesnį laiką. Kokią nešioklės rūšį pasirinkti priklauso ir nuo vaikučio amžiaus. Tad pirmiausia turėtmėte susirašyti sau kriterijus ir tuomet išsirinkti labiausiai atitinkančią Jūsų ir vaikučio poreikius.

Kūdikio nešioklės – rūšys ir jų skirtumai

Vaikjuostės

Vaikjuostė – tai kelių metrų ilgio juosta. Ji yra apvyniojama aplink tėtį ar mamą bei vaiką. Tuomet tiesios surišama. Kaip tai padaryti galima pažiūrėti daugybę video. Vieni riša priekyje, kiti gale, dar kiti ant šono.

Vaikjuostės privalumas tas, kad joje vaikutį galima nešiotis jau nuo pat gimimo. Taip pat daugeliui privalumas tas, kad galima rišti įvairiais būdais. Minusas, kad užtrunka laiko, kol išmokstama tinkamai užsirišti.

Mei Tai – azijietiško stiliaus nešioklė

Mei Tai – tai nešioklė, kuria nesudėtinga naudotis. Ją sudaro stačiakampis ir keturios juostos, kuriomis prisirišama nešioklė. Kaip ir vaikjuostę, taip ir Mei Tai nešioklę galima rišti keliais skirtingais būdais.

Mei Tai nešioklės taip pat tinka vaikučiui nuo pat gimimo. Tačiau svarbu atkreipti, kad jos šiek tiek skiriasi, kadangi nėra vieno standartinio modelio. Vienos ilgesnės, kitos turi platesnes petnešas, dar kitos turi paminkštinimus. Jei reikėtų išskirti tam tikrus minusus, tai taip pat, kaip ir su vaikjuoste svarbu išmokti tinkamai užrišti. Kadangi nuo to, kaip sureguliuosite juostas priklausys ir vaikučio padėtis.

Konstruota, ergonomiška nešioklė

Turbūt dažniausiai pasirenkama nešioklių rūšis. Jos turi daugybę privalumų – patogu naudotis, nesudėtinga sureguliuoti teisingą padėtį naudojant dirželius. Be to, tai tarsi su vaiku auganti nešioklė, kadangi atlaisvinant dirželius daugėja ir vietos vaikučiui.

Ergonomiškų konstruotų nešioklių privalumas, kad atsižvelgta į vaikutį ir tinkamiausią poziciją jo stuburui. Tokiomis nešioklėmis vaikutį galima nešioti ant pilvo arba ant nugaros. Dirželiai platūs ir minkšti, todėl bus patogu ir mamai ar tėčiui. Gaminimui naudojamos kokybiškos, minkštos medžiagos. Tokios nešioklės skirtos vaikučiams nuo 3 mėnesių iki 20 kg. 3 mėnesių vaikutis jau geba laikyti galvytę, todėl ir nešiojimo poza jam tinkama.

Tokios nešioklės tvirtesnės, vaikutis ne taip suglemba, o tai naudingiau ir taisyklingai jo laikysenai.

Žinoma, yra ir tokių konstruotų nešioklių, kurios nėra ergonomiškos vaikui. Todėl atkreipkite dėmesį ar nešioklė iš ties ergonomiška.

Žiedinis slingas

Žiedinis slingas dar viena nešioklių rūšis. Tai plati juosta su žiedais. Ji tvirtinama šių žiedų pagalba, todėl lengvai reguliuojamas jos dydis, nešiojimo būdas. Tai ypatingai patogi nešioklė žindančioms mamoms, kadangi galima vaikutį nešioti ir pusiau gulimoje pozoje. Tokia juosta praktiška jei nereikia dažnai ir daug vaikščioti, tačiau prireikus tai puikus variantas.

Kaip taisyklingai nešioti kūdikį nešioklėje?

Svarbu pasirinkti ne tik tinkamiausią nešioklę, bet ir taisyklingai vaikutį nešioti. Nerekomenduojama vaikučio nešioti nusukus nuo savęs. Pirmiausia, dėl to, kad vaikas saugiau jaučiasi atsisukęs į mamą ar tėtį. Antra, tai nėra geriausia padėtis. Atsukus veidu nuo savęs vaikutį, jo kūnas labiau įsitempia, o tai nėra gerai besivystančiam stuburui. Taip pat nelieka tinkamos atramos nugarai.

Nešiojant vaikutį reikėtų atkreipti dėmesį ir į jo kojytes. Jos turėtų būti kiek sulenkto, poza panaši į varlytės. Žinoma, svarbu nepamiršti ir vaikučio kvėpavimo. Jis negali būti apsunkintas. Tai ypač aktualu kūdikiams iki pusės metų. Vaikučiui ties nosyte turėtų būti daug laisvo vietos. Net ir įsirėmus į mamą ar tėtį mažam kūdikiui gali apsunkti kvėpavimas. Idealiausia, kai nešiojant vaikučio galvytė pasukta į šoną. Taip kvėpavimo takai tikrai liks atviri.

Atminkite, kad svarbiausia išsirinkti tokią nešioklę, kuri būtų patogi ir ergonomiška tiek vaikučiui, tiek Jums.

0
0