Straipsniai

Vaikiška patalynė – kaip išsirinkti tinkamiausią?

Pliuskis-Vaikiska-Patalyne-Straipsnis-2

Vaikiška patalynė – kaip išsirinkti tinkamiausią?

Gimus kūdikiui, jam augant tenka ne kartą susidurti su vaikiškos patalynės pirkimu. Kai kurie tėveliai per daug to nesureikšmina ir perka tiesiog tai, kas gražu ar pigu. Vis tik daugeliui iškyla klausimų, o kas tinkamiausia tokio amžiaus vaikui, kokia patalynės sudėtis saugiausia, kaip išsirinkti čiužinį? Straipsnyje sužinosite, kaip išrinkti tinkamą vaikišką patalynę ir į kokius kriterijus atsižvelgti.

Vaikiškas čiužinys – kokį rinktis?

Išsirinkus lovelę vaikui prasideda čiužinio paieškos. Norime pabrėžti, kad tinkamas čiužinys – tai kokybiškesnis kūdikio ar didesnio vaiko miegas. Todėl čiužiniui reikėtų netaupyti. Labai svarbu, kad vaikiškas čiužinys būtų ne per minkšta. Dažnai klaidingai tėvai nežinodami išsirenka kuo minkštesnį čiužinį savo vaikui, tačiau minkštas čiužinys greitai dėvisi, vieta kur miega vaikas įdumba. O tai labai negerai besivystančiam kūdikio stuburui. Tad svarbiausi kriterijai renkantis čiužinį – jo kietumas, storis, elastingumas bei sudėtis.

Kūdikiams tėveliai dažnai renkasi grikių ir kokosų pluošto čiužinius. Grikių lukšto užpildo čiužinys yra neblogas pasirinkimas ką tik gimusiam kūdikiui ir jis puikiai tiks iki metų laiko. Vis tik, jis turi ir savų minusų – po kurio laiko gali atsirasti duobelės ar net susidaryti guzeliai. Be to, labai svarbu tokį čiužinį nuolat purenti, kad jis ir vėl būtų patogus miegui.

Kokoso pluošto čiužiniai yra itin kieti. Būtent dėl to šį čiužinuką renkasi naujagimių tėveliai. Tačiau jei atsižvelgtume į šių dienų rekomendacijas, jis būtų labiau tinkamas didesniam vaikučiui – nuo 6 mėnesių. Kadangi naujagimiui jis šiek tiek per kietas.

Turbūt geriausiai visus kūdikio poreikius atitinka porolono (putų poliuretano) čiužinys. Jis pasižymi tokiomis savybėmis, kaip prisitaikymas prie kūno, vidutinis kietumas. Be to, iš porolono pagamintame čiužinyje nesikaupia dulkių erkutės. Tai itin svarbu, kadangi nemažai kūdikių turi įvairias alergijas. O tėveliams tai būna iššūkis, nes norisi, kad namuose būtų kuo mažiau alergiją išprovokuojančių daiktų.

Kodėl reikalinga čiužinio apsauga?

Įsigijus čiužinį reikėtų nepamiršti ir čiužinio apsaugos. Tai nėra daiktas skirtas paminkštinti čiužinį ar suteikti papildomą komfortą. Čiužinio apsauga padeda prailginti čiužinio naudojimo laiką, apsaugo jį nuo drėgmės, dulkių, žiedadulkių. Apsaugą patogu dažnai skalbti, ką sudėtinga padaryti su čiužiniu.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis čiužinio apsaugą? Renkantis čiužinio apsaugą turėtumėte vadovautis keliais kriterijais. Pirmiausia, ji turėtų būti sulaikanti drėgmę ir pralaidi orui, kad vaikas neprakaituotų. Viršutinė dalis turėtų būti medvilnė, o apatinė poliuretano membrana.

Pagalvė ir antklodė – saldiems sapnams

Išsirinkus čiužinį metas pagalvei ir antklodei. Kūdikiams iki 1 metų pagalvė nebūtina, nebent dėl tam tikrų priežasčių ją rekomenduoja gydytojas. Tačiau naujagimiams pagalvės nerekomenduojamos, kadangi jų kaklo raumenys dar labai silpni, o guldant ant pagalvės jie įsitempia, taip gali ištįsti kaklo slanksteliai. Be to, gali pasunkėti vaiko kvėpavimas, kadangi guldant ant pagalvės naujagimį jo smakras įsiremia į krūtinę.

Ūgtelėjusiam 1 – 2 metų vaikui jau galima dairytis pagalvės. Ji turėtų būti tvirta, tačiau ne per daug kieta. Idealu, kad jos aukštis būtų iki 3 cm. Plotis turėtų atitikti lovos ar vežimo plotį. Be jokios abejonės labai svarbu, kad pagalvė būtų pasiūta iš kokybiškų medžiagų. Venkite pagalvių prikimštų plunksnomis ar pūkais. Tokios pagalvės gali alergizuoti.

Na, o renkantis antklodę svarbiausia atsižvelgti į tai, koks tai metų laikas. Vasarą puikiai tiks nestoras natūralios vilnos pledas, kuris pasižymi puikiomis savybėmis. Taip pat puikiai tiks kupranugario ar merino vilnos pledukai. Vilna yra puiki tuo, kad ne tik šildo, bet ir leidžia kvėpuoti odai, neleidžia kauptis drėgmei. Tad vaikutis nesuprakaituos. Vilna taip pat pasižymi ir kraujotaką gerinančiomis savybėmis. Be to, vilnos antklodė puikiai tinka tiek šiltuoju metų laiku, tiek šaltuoju. Jei namie vėsu, žiemą rinkitės storesnę vilnos antklodę.

Patalynės užvalkalai

Išsirinkus patalynę svarbu išsirinkti ir tinkamus patalynės užvalkalus. Juk jie liesis prie vaikučio odos. Todėl svarbu atsižvelgti ne tik į kainą ir gražius paveikslėlius. Svarbiausia tinkama užvalkalų sudėtis. Taip pat atkreipkite dėmesį ir į žymėjimą. Labai svarbu, kad užvalkalai būtų sertifikuoti. Vienas svarbiausių sertifikatų OEKO-TEX®. Tai yra tarptautinės sertifikavimo sistema, kuri kontroliuoja kenksmingų medžiagų normas produkcijoje. Todėl jei patalynė pažymėta OEKO-TEX® sertifikato ženkliuku, reiškia, kad ji visiškai saugi ir nekenksminga bei atitinka aukščiausius kokybės standartus.

Kūdikiams ir vaikams labiausiai tinka 100 % medvilnės patalynės užvalkalai. Medvilnės užvalkalai komfortiški, nelimpa prie kūno, yra malonūs. Taip pat puikiai tinka ir satinas. Ypač medvilnės satinas. Jis yra lengvesnis audinys ir dar atsparesnis nei įprasta medvilnė. Satino užvalkalus prižiūrėti paprasčiau ir jie ilgaamžiškesni.

Kūdikiams puikiai tiks ir flaneliniai užvalkalai, kurie taip pat pagaminti iš medvilnės. Jų skirtumas – ypatingas pynimas. Flaneliniai užvalkalai ypatingai švelnūs ir minkšti. Tad puikiai tiks kūdikiams.

Vaikams ir kūdikiams nesirinkite sintetinių užvalkalų. Taip pat netinkamas ir linas, kadangi jis pakankamai šiurkštus. Todėl gali dirginti švelnią kūdikio odą.

Kalbant apie užvalkalų spalvas – kūdikiams rinkitės ramias, pastelines spalvas. Na, o jau paaugusiems vaikams tikrai patiks spalvingi paveikslėliai, ryškios spalvos. Galite patalynę leisti išsirinkti ir pačiam vaikučiui, taip jis dar labiau norės miegoti savo lovelėje.

Kūdikio lizdelis – ar reikalingas pirkinys?

Dabar itin populiarėja kūdikio lizdelis. Tai itin naudingas daiktas naujagimiui. Jis tarsi sukuria vaikučiui saugią erdvę, kurioje jis jaučiasi saugus ir ramus. Vaikutis ramiau miega, be to, tai ir apsauga. Vaikutis pabudės niekur neišriedės ir negalės susižeisti. Tėveliai išbandę kūdikio lizdelį savo naujagimiams sako, kad tai vienas geriausių pasirinkimų. Todėl renkantis pirmąją vaikišką patalynę rekomenduotume naujagimiui rinktis būtent šį variantą. Be to, kūdikio lizdelį galima įsigyti su visu patalynės komplektu – nuo čiužinio, užvalkalų iki vokelio.

Atminkite, kad tinkamai pasirinktas čiužinys bei patalynė Jūsų vaikui suteiks komfortišką miegą ir užtikrins, kad vaikutis augs sveikas ir žvalus.

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

0
0