Straipsniai

Automobilio kėdutė naujagimiui – kaip išsirinkti ir į ką atkreipti dėmesį?

Pliuskis-Auto-Kedute-Kudikiui-Straipsnis-2

Laukiant vaikelio gimimo tėveliai iš anksto stengiasi pasirūpinti, kad būtų supirkti visi reikalingi daiktai naujagimiui. Vienas svarbiausių – automobilinė kėdutė. Juk pirmiausiai kūdikį reikės parsivežti iš ligoninės, o po to prireiks net ir netolimoms išvykoms. Svarbiausia renkantis automobilinę kėdutę – saugumas ir ergonomika. Tačiau kaip išsirinkti iš daugybės skirtingų gamintojų ir į ką atkreipti dėmesį?

Biudžetas automobilinei kėdutei

Pradėdami automobilinės kėdutės paieškas turėtumėte susiplanuoti savo biudžetą ir žinoti, kiek daugiausiai pinigų galite skirti šiam pirkiniui. Rekomenduojame nesirinkti pačios pigiausios auto kėdutės. Tačiau net ir už pakankamai nedidelę kainą galima rasti saugią ir patogią kėdutė naujagimiui. Kėdučių kainos svyruoja nuo 60 iki 400 ir daugiau eurų. Tikrai nebūtina rinktis pačios brangiausios, svarbu vadovaukitės svarbiausiais kriterijais.

Automobilis kėdutės modelis – koks tinkamiausias naujagimiui?

Dažnai tėveliams besirinkantiems automobilinę kėdutę iškyla klausimas – kokį modelį rinktis ir ar užteks vienos kėdutės nuo gimimo iki kol vaikutis gerokai ūgtels? Kėdutės yra skirstomos į kelias amžiaus ir svorio kategorijas:

  • nuo gimimo iki 9 mėnesių (0 – 10 kg)
  • nuo gimimo iki 13 mėnesių (0 – 13 kg)
  • nuo 8 mėnesių iki 4 metų (9 – 15 kg)
  • nuo 3 iki 7 metų (15 – 25 kg)
  • nuo 6 iki 12 metų (22 – 35 kg)

Logiška, kad viena kėdutė tikrai negali atitikti kūdikio ir kelių metų vaiko poreikių. Todėl geriau pakeisti kelias kėdutes per vaiko gyvenimą nei rizikuoti jo sveikata ir saugumu.

Renkamės kėdutę naujagimiui – svarbiausi kriterijai

Vos gimusiam mažyliui labai svarbu, kad kėdutė būtų su kuo labiau gulima padėtimi. Jei planuojate dažnas ir ilgesnes keliones reikėtų visiškai gulimos padėties. Kadangi naujagimiui net ir pusiau gulima padėtis nebus tinkamai jei kėdutėje reikės išbūti kelias valandas.

Renkantis naujagimiui kėdutę svarbu, kad jos atlošas būtų aukštesnis, taip pat ji negali būti visiškai plokščia, naujagimis kėdutėje turi jaustis komfortabiliai. Kėdutė turi būti paprastai tvirtinama automobilyje. Automobilinę kėdutę naujagimiui reikia tvirtinti nusuktą į galą, naudojant automobilio saugos diržus. Pritvirtinus kėdutę ji turi būti stabili, nejudėti.

Ieškant automobilinės kėdutės naujagimiui atkreipkite dėmesį ar yra galimybė ją pritvirtinti prie vežimėlio rėmo. Tai labai patogu ir tikrai reikalingas funkcija.

Automobilinės kėdutės saugumo reikalavimai

Automobilinė kėdutė tiek naujagimiui, tiek didesniam vaikui yra skirta dėl saugumo automobilyje. Todėl tikrai nereikėtų numoti ranka į saugumo reikalavimus. Perkant kėdutę turite pirmiausia atkreipti dėmesį ar ji turi šį ženklinimą – ECE R 44/04 arba ECE R 44/03. Šis ženklinimas yra tarptautinis saugumo standartas, kuris taikomas Europoje. Taip pat galite rasti ir papildomus žymėjimus: TUV, ADAC, OAMTC, TCS. Dažnai sutinkamas TUV – tai yra nepriklausoma Vokietijos testavimo ir sertifikavimo organizacija. Šis žymėjimas reiškia, kad produktas atitinka aukščiausius TUV kokybės standartus ir yra saugus vartotojams. Kiti žymėjimai taip pat rodo, kad buvo atlikti papildomi, nepriklausomi kėdutės saugumo testavimai. Žinoma, nereikėtų baimintis, jei papildomi testai neatlikti. Kadangi daugiausiai papildomų testavimų atlieka Vokietija, kuri netestuoja net ir itin aukštos kokybės automobilinių kėdučių, kurios pagamintos ne jų šalyje.

Dar norėtume sugrįžti prie automobilinės kėdutės tvirtinimo automobilyje. Labai svarbu, kad saugos diržai būtų tinkamai įtempti, laisvumo negali likti. Diržus reguliuoti gali tekti kiekvieną kartą, kadangi vaikutis rengiamas skirtingai. Jei automobilinę kėdutę tvirtinsite priekyje, ne tik turite apsukti kėdutę, bet ir būtinai išjungti oro pagalvę. Na, o gale saugiausia montuoti kėdutę už vairuotojo sėdynės.

Automobilinės kėdutės funkcionalumo kriterijai

Be jokios abejonės, kėdutė turi būti ne tik saugi, bet ir funkcionali. Puiku, jei kėdutė turi papildomų sistemų, kurios garantuoja tiek vaikučio saugumą, tiek patogumą kėdutėje. Automobilinės kėdutės dažnai turi ISOFIX diržų tvirtinimo sistemą. ISOFIX – tarptautinis standartas, kuris yra skirtas saugiam automobilinių kėdučių tvirtinimui. Jis itin padidina saugumą. Tvirtinant kėdutę turinčią ISOFIX sistemą nereikia naudoti pačio automobilio saugos diržų.

ISOFIX turi nelanksčias jungtis ant pačios automobilinės kėdutės pagrindo. Pagrindas prisitvirtina prie sėdynės. Taip pat kėdutė turi sutvirtintą reguliuojamą atraminę koją. Norint kėdutę su ISOXIF sistema įmontuoti į automobilį, jame turi būti inkaravimo taškai. Tačiau naujesniuose automobiliuose (nuo 2006 m.) šie taškai jau yra. Jei Jūsų automobilis senesnis ar tokių taškų nėra, galima įsigyti papildomą diržą, kuris padės pritvirtinti automobilinę kėdutę su ISOFIX sistema.

Ar mokėsiu pritvirtinti kėdutę?

Tėvams susilaukus pirmo vaikelio kyla daug klausimų ir tenka išmokti daug naujų dalykų. Žinoma, automobilio kėdutės tvirtinimas vienas jų. Kadangi tikrai dažnai pasitaiko, kad tėveliams tenka pasukti galvą, kaip tai padaryti teisingai. Todėl jei renkatės kėdutę parduotuvėje, paprašykite, kad pardavėjas Jums paaiškintų, kaip tinkamai tvirtinti kėdutę. Na, o perkant internetu paprašykite instrukcijos ar vaizdo įrašo, kuriame aiškiai matytųsi, kaip tai padaryti.

Papildomi kriterijai

Perkant automobilinę kėdutę atkreipkite dėmesį ir į apmušalo sudėtį. Būtų puiku jei jis nusiima. Tuomet nereikės vargti norint išvalyti kėdutę, galėsite lengvai išskalbti. Taip pat puiku, jei automobilinė kėdutė turi reguliuojamą galvos atramą, kuri užtikrina papildomą saugumą ir patogumą.

Na, o pabaigai, norėtume priminti, kad net ir trumpa kelionė kūdikiui ar vaikui privalo būti saugi. Todėl automobilinė kėdutė yra vienas svarbiausių pirkinių. Nepirkite pačios paprasčiausios ir pigiausios. Atkreipkite dėmesį į saugumo standartų žymėjimus ir papildomas funkcijas. Taip būsite tikri, kad Jūsų vaikas visuomet keliaus saugiai ir patogiai.

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

0
0